Інтер’єр, оформлений відповідно до філософії фен-шуй, характеризується особливою гармонією побудови простору. Тут великий вплив мають символи стихій і порядок організації елементів. Такий інтер’єр виражає світогляд власника житла.
Кухня за фен-шуй
Кухня – це стихія Вогню. Інтер’єр кухні, виконаний у блакитних або сірих тонах, потребує яскравих елементів. Гарним доповненням буде зелена рослина з великим листям. Якщо в інтер’єрі переважають червоно-білі тони, то їх необхідно розбавити бежевими, коричневими або жовтими відтінками.
За фен-шуй розташування плити на кухні має важливе значення. Плита – символ домашнього вогнища, вогню. Її не рекомендується розташовувати поблизу або навпроти мийки та холодильника. Місця для сидіння краще вибирати таким чином, щоб був закритий тил. Також треба уникати розташування стільців або табуреток навпроти вхідних дверей і вікна. Оптимальним варіантом обіднього столу буде круглий. Кути, спрямовані на людей, чинять негативний вплив. У цьому разі круглий або овальний стіл буде ідеальним предметом для кухні.
Вітальня за фен-шуй
Для того щоб забезпечити вільний рух енергії Ци, необхідно звести до мінімуму кількість меблів. Бежевий і коричневий колір символізують Землю, тому їх застосування в інтер’єрі створює атмосферу спокою та надійності. Диван і крісла краще розміщувати спинками до стіни, це дасть змогу забезпечити повноцінний відпочинок і додасть людині відчуття захищеності.
Картина на стіні навпроти дивана приверне позитивну енергію Ци. Добре, якщо на ній будуть зображені пейзажі або схід Сонця. Також біля дивана можна розмістити торшер.
Для зосередження енергії Янь необхідно організувати хорошу систему освітлення. Якщо у вітальні багато вікон, то їх найкраще завісити прозорими і світлими шторами. У цьому разі також підійдуть меблі темних тонів.
Спальня за фен-шуй
У спальні має бути зосереджена енергія Інь – тиша, м’якість і спокій. Також важливо досягти рівноваги між Інь і Янь. Уникайте великої кількості дзеркал. Річ у тім, що вони активізують енергію Ци, а це може стати причиною поганого сну.
Якщо говорити про рослини, то для спальні підійде рослинність із круглим широким листям. А ось сухоцвіти і кактуси краще не використовувати. Як декор можна вибрати картини, різні статуетки і фігури. Це мають бути парні предмети, оскільки вони допоможуть підтримувати рівновагу подружньої гармонії.
Освітлення має бути приглушеним. Використовуйте світильники з можливістю регулювання яскравості випромінювання. А електричні прилади (комп’ютер, телевізор, приймач тощо) краще винести в інші кімнати.
Робочий кабінет за фен-шуй
Робочий кабінет або бібліотека є місцем, де необхідно правильно організувати простір, щоб сконцентрувати позитивну енергію. Стіл краще розташувати таким чином, щоб ви сиділи обличчям до входу в приміщення. На стіл можна поставити комп’ютер, фотографії близьких та інші приємні для вас речі. Накопиченню позитивної енергії сприятиме дерево. Ним можна обробити стіни та підлогу кімнати.
Гарною прикрасою буде камін, розташований біля стіни. Для залучення енергії Ци повісьте картину над каміном. На камінну або книжкову полицю можна поставити свічники зі свічками. На підлогу киньте овальний килим. Він допоможе сконцентрувати енергію.
Фен-шуй – це щастя і достаток у домі. При грамотному застосуванні він здатний принести удачу мешканцям і створити атмосферу гармонії та затишку. Використовуйте фен-шуй в інтер’єрі для досягнення психологічного та енергетичного комфорту.