Фен-Шуй в Офісному центрі та офісі

Автор | 06.05.2024

     Офісні центри з погляду Фен-Шуй, діляться на дві важливі частини, це безпосередньо самі офіси, і коридори (шляхи входу в офіси або кабінети). Часто гармонії в офісних центрах приділяють мало уваги, починаючи від стадії проектування і закінчуючи облаштуванням і розміщенням меблів. У підсумку ми можемо отримати офіс або будівлю, в якій практично неможливо працювати або працездатність зводиться до нуля, співробітники затівають постійні чвари. Але керуючись принципами Фен-шуй офісів, навіть зі звичайного офісного центру, можна зробити чудове місце, в якому співробітники працюють з повною віддачею протягом дня.

  У коридорах будівлі не повинно бути багато дверей, їхня велика кількість, однаковий колір від самого початку буде створювати настрій плутанини у співробітників. Двері, розташовані по різних сторонах коридору, в жодному разі не повинні знаходитися одна проти одної. Співробітники з протилежних офісів завжди сваритимуться і викликатимуть один в одного антагонізм. Якщо ж вам дісталася готова будівля з таким розташуванням, то цю ситуацію можна виправити шляхом розміщення біля протилежних дверей – вазонів з квітами, дзеркал, розташовуватися вони повинні по діагоналі один до одного, тобто біля одних дверей вазон стоїть зліва, біля інших – справа.

 

Головна контора Deutsche Bank, фото з сайту wikipedia.org

Двері в коридорі мають бути розташовані одна від одної на однаковій відстані, на стінах у місцях між дверима бажано розташовувати світильники, квіти, талісмани, картини. Уникайте вузьких і темних коридорів. Співробітники, виходячи з офісу в коридор, не повинні відчувати дискомфорту.

У самих офісах Фен-Шуй приділяє увагу розташуванню робочих місць, столів. Офісні працівники проводять більшість часу за своїм робочим місцем, тому важливо забезпечити гармонійність планування, для продуктивнішої роботи співробітника. Якщо в офісі розташовано багато столів, то не треба розташовувати їх у ряд. Ідеально розташувати столи по периметру кабінету, щоб кожен працівник бачив увесь кабінет, але врахуйте – небажано розташовувати стіл одразу навпроти дверей і спиною до дверей (саме таке розташування призводитиме до гнітючого стану працівника). Розташовувати столи та працівників можна і за принципом Ба-Гуа. Якщо ж робоче місце одне в кабінеті, то розташуйте його одразу праворуч або ліворуч від дверей, під кутом. Розташування навпроти дверей і на одній лінії з дверима не рекомендується. Правила Фен-шуй офісу рекомендують відокремлювати робоче місце, розміщене навпроти дверей або на одній лінії, якоюсь перепоною, наприклад, легкою стіною, ширмою, шафою, прикладом може служити велике приміщення, в якому одночасно може знаходитися 30 і більше робочих столів, всі ці робочі місця мають легкі перегородки.

  Усі меблі в офісах та їхнє розташування мають створювати якомога менше прямих ліній. Має забезпечуватися плавний рух енергії Ци в приміщенні та між столами.

Досить часто трапляється, коли офісне приміщення може займати цілий поверх, і не мати стін і кабінетів, все виконано у футуристичному стилі, або взагалі мати хитромудрий дизайн, який може бути зрозумілий лише проектанту. Так люблять робити великі IT-компанії, такі як Google. У таких випадках Фен-шуй рекомендує, створювати зони для роботи, за допомогою легких перегородок, скла, або створювати затишні місця для роботи, в яких можна сховатися від загального простору. Незважаючи на відкритість дизайну, необхідно домагатися правильного розташування робочого місця, навіть якщо воно обмежується лише кріслом.

  Для підтримки високої активності роботи в офісах, потрібно добиватись переважання енергії Янь. У разі розміщення поруч з офісом порожніх кімнат або навіть недобудованих будівель спостерігається вплив енергії Інь, що чинить не зовсім сприятливий вплив на працездатність людей. Для активізації переважання енергії Яню, необхідно, по-перше, наймати енергійних співробітників і керівників, здатних заряджати своєю енергетикою навколишній простір, по-друге, інтер’єр офісу можна прикрасити яскравими картинами, фотографіями, талісманами, але тональність стін і стелі має бути нейтральною. Крім того, не варто забувати про працюючу оргтехніку, яка сама по собі генерує енергію Янь.

  Якщо ви помічаєте надлишок активності, то слід приділити увагу організації невеликих кімнат для відпочинку, або куріння. Інтер’єр таких кімнат згідно з фен-шуй повинен мати повну протилежність офісу. Переважання тиші, теплих тонів у дизайні кімнат, спокійних картин, можливо, навіть звуків природи, що програються в динаміках, дасть змогу розслабитися і набратися нових сил втомленим працівникам. Дуже часто курилки влаштовують у коридорах або на сходових майданчиках, або при вході в будівлю, все це зовсім не правильно. Навіть місце для куріння має сприяти відпочинку і розслабленню працівника. Про інтер’єр самих офісів та їхній фен-шуй ми поговоримо в наступних статтях.

Схожі статті

Залишити відповідь